Czym jest mikrodermabrazja i oxybrazja?

Warstwy starego i zniszczonego naskórka wcale nie muszą psuć wyglądu naszej twarzy. Można się ich pozbyć szybko i skutecznie. Do oczyszczania i wygładzania twarzy można wykorzystać mikrodermabrazję i oxybrazję. Oba te zabiegi bezpiecznie i delikatnie poprawiają wygląd skóry. Mikrodermabrazja wykorzystuje mechanizm ścierania, a oxybrazja działanie wody.

Czym jest mikrodermabrazja?

Mikrodermabrazja jest zabiegiem ścierającym martwy naskórek. Do ścierania naskórka wykorzystywane są głowice diamentowe lub szafirowe, a także korund. Mikrodermabrazja jest kontrolowanym zabiegiem ścierania naskórka. Siła nacisku dobierana jest bezpośrednio do rodzaju i stanu danej skóry. Poszczególne typy mikrodermabrazja charakteryzują się zastosowaniem innego materiału ściernego.

  • Mikrodermabrazja diamentowa – głowica złuszczająca pokryta jest drobinkami diamentu, który jest najtwardszym materiałem występującym na świecie.
  • Mikrodermabrazja szafirowa – głowica ścierająca pokryta jest drobinkami szafiru.
  • Mikrodermabrazja korundowa – z głowicy urządzenia wyrzucane są pod ciśnieniem drobne kryształy korundu, które uderzając o skórę, ścierają jej górne warstwy.

Mikrodermabrazja pozwala na wygładzenie i odświeżenie cery. Usunięte zostają powierzchniowe blizenki i przebarwienia, a pory oczyszczone i odblokowane. Cera jest wyraźnie gładsza, jędrniejsza i wygląda zdrowiej. Zabieg mikrodermabrazji polecany jest do cer grubszych, przetłuszczających się, a nawet trądzikowych. Pomoże też w przypadku zmęczonej i poszarzałej skóry.

Czym jest ozybrazja?

Oxybrazja jest metodą złuszczania martwego naskórka, w której zastosowanie ma strumień wody i soli fizjologicznej. Kosmetyczka kieruje na skórę strumień sprężonego powietrza z kropelkami soli fizjologicznej. Efektem jest wygładzenie skóry, usunięcie delikatnych przebarwień i odświeżenie cery. Oxybrazja polecana jest w przypadku cer naczyniowych oraz dla skór cienkich i wrażliwych. W przeciwieństwie do mikrodermabrazji działa delikatniej, ale wykazuje niemalże taką samą skuteczność.

Zapobiegawczo oxybrazję można stosować przeciwstarzeniowo. Systematyczne zabiegi pozwalają oczyścić pory i pozbyć się zaskórników. Dodatkową zaletą oxybrazji jest pobudzenie procesów naprawczych w skórze. Skóra zaczyna produkować więcej kolagenu i zahamowane zostaje namnażanie bakterii beztlenowych (m.in. Propionibacterium Acne, które odpowiedzialne są za powstawanie zmian trądzikowych).

Zabiegi mikrodembrazji to koszt od 60 do 150 zł w zależności od gabinetu. Zabieg można powtarzać co 7-10 dni. Dla uzyskania najlepszego efektu zaleca się przeprowadzenie serii 3-5 zabiegów.

Share this article:
Previous Post: Czy rzucanie palenia po 60 ma jeszcze sens?

May 31, 2022 - In Artykuły

Next Post: Czym jest prawo przyciągania?

May 31, 2022 - In Artykuły

Related Posts

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.