Dlaczego tak trudno jest trafić na właściwego faceta?

Wiele kobiet szuka obecnie partnera poprzez portale randkowe. Bardzo często mają one ze sobą dziesiątki spotkań i godziny rozmów przeprowadzonych online, a mimo tego nie udaje im się trafić na kogoś odpowiedniego. Okazuje się, że wcale nie tak łatwo jest znaleźć właściwego mężczyznę gotowego do poważnego związku.

Jakich mężczyzn szukają kobiety?

Gdy kobieta chce się związać z kimś na poważnie i na stałe, zwykle szuka mężczyzny, który da jej stabilizację, poczucie bezpieczeństwa i z którym będzie mogła założyć rodzinę. Już w tym punkcie pojawiają się pewne problemy. Wielu panów, nie tylko tych młodych, ale także tych po trzydziestce, w ogóle jeszcze nie dojrzało do tego, aby się ustatkować i szukają jedynie dobrej zabawy bez zobowiązań. Są i tacy, którzy co prawda deklarują, że chcą stworzyć rodzinę, jednak już po pojawieniu się pierwszych trudności zwykle szybko się ulatniają.

Nie ma oczywiście jednego, uniwersalnego zestawu cech, jakie powinien mieć mężczyzna. Każda kobieta szuka kogoś odpowiedniego dla siebie. Badacze już dawno dowiedli, że najlepiej rokujące związki to takie, gdzie partnerzy są do siebie w miarę podobni. Dotyczy to przede wszystkim posiadania podobnego wykształcenia, statusu majątkowego oraz wywodzenia się z podobnych środowisk. Jeśli zaś chodzi o wymagania pań, które pojawiają się stosunkowo często, to oczekują on od mężczyzny, że będzie umiał się zachować w towarzystwie, nie będzie miał nałogów, będzie rodzinny i troskliwy.

Kiedy i dlaczego kobiety rezygnują z kontynuowania znajomości?

W przypadku poznawania ludzi na portalach randkowych zwykle na początku prowadzona jest korespondencja online, a później strony, którym dobrze się ze sobą rozmawia, umawiają się na pierwsze spotkanie na żywo. Dość często pierwsza randka jest jednocześnie ostatnią, bo okazuje się, że rzeczywistość bardzo rozmija się z wyobrażeniem, jakie powstało na podstawie rozmów przez Internet. Jest także szereg zachowań u panów, które mogą sprawić, że kobieta nie będzie chciała się umówić na kolejne spotkanie. Dzieje się tak na przykład wtedy, gdy mężczyzna mówi bardzo dużo, nie dopuszcza do głosu nowo poznanej dziewczyny i w ogóle nie interesuje się tym, co ona chce powiedzieć. Odstraszający są także mężczyźni przemądrzali, którzy wszystko wiedzą najlepiej i na każdą sytuację mają swój własny sposób. 

Dość często znajomość nie jest kontynuowana także wtedy, gdy okazuje się, że jedna ze stron ma całkiem inne plany co do przyszłości. Bywa tak, że ktoś nie chce się przeprowadzić z miejsca, w którym mieszka albo okazuje się, że jedna ze stron chce bardzo często podróżować, a druga w ogóle tego nie potrzebuje. Niechlujny wygląd, długie spóźnienie czy odmowa zapłacenia rachunku w kawiarni także mogą być powodem zerwania znajomości.

Koniec znajomości po bliższym poznaniu 

Relacje wywodzące się z portali randkowych nie zawsze kończą się na jednym spotkaniu – często trwają kilka tygodni czy nawet miesięcy, po czym są zrywane. Tego typu staż pozwala już zorientować się jaki charakter i temperament ma druga strona. Często jest tak, że na początku jesteśmy dla siebie mili, skłonni do kompromisów i nie ma co ukrywać, że w pewnym stopniu gramy kogoś lepszego niż jesteśmy na co dzień. Po kilku tygodniach czy miesiącach mamy już pełniejszy obraz drugiej strony. Zwykle po takim czasie udaje się już zrealizować kilka różnych wspólnych aktywności takich jak zakupy, wyjazd, wspólna praca czy spotkanie w większym gronie znajomych. Bardzo często wtedy okazuje się, że mimo pierwszych zachwytów jest nam nie po drodze z drugą stroną. Przyczyny mogą być bardzo różne. Może okazać się, że partner jest przesadnie związany ze swoją rodziną. Dość często przekonujemy się także, że nasz wybranek jest osobą chytrą albo ma pewne nałogi, których wcześniej nie było widać. Może to być uzależnienie od gier, hazardu albo pracoholizm. Bywa i tak, że ktoś poznaje mężczyznę dobrego, czułego i oddanego, ale jednocześnie czuje, że bardzo się z nim nudzi i ma odmienne cele.

Nie jest łatwo trafić na właściwego faceta, ale zawsze warto wytrwale szukać dalej. Nie chodzi przecież o to, aby spędzać czas u boku kogokolwiek, byleby tylko nie postrzegano nas jako osoby samotne. Należy szukać kogoś, kto będzie naszym dopełnieniem, inspiracją do rozwoju oraz wsparciem w codziennym życiu.

Share this article:
Previous Post: Czym zajmuje się psychologia społeczna?

December 13, 2022 - In Artykuły

Next Post: Dlaczego warto traktować siebie jak najlepszego przyjaciela?

December 13, 2022 - In Artykuły

Related Posts

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.