Jak udekorować choinkę na Święta?

Dla wielu najprzyjemniejszą aktywnością w czasie świąt jest moment dekorowania choinki. Jeśli chcesz, aby Twoje drzewko wyglądało szczególnie wyjątkowo w tym roku, pozwól nam pomóc i poprowadzić Cię przez podstawy tworzenia pięknej dekoracji. Ozdoby, lampki i girlandy są obowiązkową bazą aranżacyjną, jednak na rynku istnieje wiele innych ciekawych akcesoriów, które możesz dodać, aby stworzyć niezwykłą wizualnie choinkę. Interesującym trendem będzie na przykład wykorzystanie naturalnych leśnych materiałów wkomponowanych bezpośrednio w gałązki drzewka. Ten pomysł sprawdzi się również szczególnie dobrze w przypadku wszelkich wieńców i dekoracji stołu. Uwolnij swoją wyobraźnię i nie bój się eksperymentować! 

Przygotowanie choinki

W przypadku sztucznej ozdoby najpierw rozłóż gałązki drzewka. Wybierz najlepsze miejsce na choinkę i umieść ją na stojaku. Do wielu drzew wykonanych z tworzyw sztucznych dołączony jest drzewostan. Jeśli jednak Twoja ozdoba nie miała go w zestawie lub uważasz, że inny może lepiej pasować do Twojego stylu, na rynku dostępnych jest wiele opcji kolorystycznych wykonanych z różnych materiałów, także naturalnych. 

Lampki choinkowe 

Jeśli nie masz wstępnie oświetlonej choinki, najpierw przetestuj lampki świąteczne. Połącz ze sobą struny i podłącz je. Wymień wszystkie zgaszone żarówki i upewnij się, że przewody nie są uszkodzone. Ile lamp powinienem użyć? Nie warto oszczędzać na ilości światełek. Najlepiej wybierać zestaw 100 świateł na metr choinki. Jeśli masz 7-metrową choinkę, będziesz potrzebował siedem zestawów. Najważniejszą kwestią, podczas wyboru sposobu i rodzaju oświetlenia jest pytanie,  jak jasno ma świecić drzewko. W przypadku świateł LED będziesz chciał użyć mniejszej licznego zestawu, ponieważ lampki mogą być bardzo intensywne. Nie bój się mieszać i dopasowywać. Nie ma reguły, która mówi, że musisz używać tylko jednego rodzaju światła, więc bądź kreatywny! Jeśli używasz lampek tematycznych lub nowatorskich, po prostu umieść je za podstawowymi i równomiernie rozstaw. 

Gdzie umieścić lampki choinkowe na drzewie? 

Po upewnieniu się, że wszystkie światła działają, nawiąż je na drzewie, zaczynając od góry do dołu. Wplataj sznurki świateł wzdłuż gałęzi „wewnątrz”, a następnie przejdź do zewnętrznych krawędzi. Jeśli masz zapalony czubek drzewa, upewnij się, że zostawiłeś koniec lampek na szczycie, aby go podłączyć. 

Czubek drzewka 

Jakiego zwieńczenia powinienem użyć? Czubek drzewa symbolizuje ducha Bożego Narodzenia i jest jednym z najważniejszych elementów Twojego drzewa. Dostępne są różne style, kształty i kolory. Anioły i gwiazdy to najpopularniejsze warianty używane w naszym kraju, ale może warto wypróbować bardziej unikalne podejście i kupić na przykład pawia czy tylko jego pióro. 

Jak umieścić czubek na drzewku? 

Jeśli Twój czubek jest elektryczny, pamiętaj, aby podłączyć go do gniazda świateł, które zostawiłeś na szczycie drzewa. Pamiętaj, że tylko dlatego, że jest to czubek drzewa, nie oznacza, że ​​musi iść prosto na wierzchołek dekoracji. Jeśli masz 2,5-metrowy sufit i 2,5-metrową choinkę, zawsze możesz ją nieco przegiąć na bok. Możesz także rozważyć złożenie górnej gałęzi drzewa, aby zyskać kilka cali więcej. 

Girlandy – jakie wybrać i jak je ułożyć?

Ile girland mam użyć? Jak założyć girlandę? W przypadku girlandy najlepiej zacząć od góry i schodzić w dół spiralnie wokół drzewa, aż dotrzesz na sam dół. Delikatnie ułożona dekoracja wygląda bardziej wdzięcznie niż proste lub ukośne linie w poprzek drzewa. Głęboko owinięta girlanda jest piękna, ale może być używana tylko na dużych drzewach z otwartą przestrzenią między gałęziami. Łańcuch możesz również umieścić pionowo. Po prostu przymocuj go do wierzchołka drzewa (za czubkiem), a następnie zapętl w pionie. Pamiętaj, aby dodać kilka zwrotów, aby dodać ciekawości i wdzięcznych krzywizn. Ta technika jest szczególnie odpowiednia dla taśmy. Możesz również przyciąć girlandę z koralików na różne długości i użyć jej jako świecidełka do drapowania na gałęziach. Upewnij się, że taśma jest zawiązana, aby koraliki nie spadły ze sznurka.

Share this article:
Previous Post: Dlaczego warto traktować siebie jak najlepszego przyjaciela?

December 13, 2022 - In Artykuły

Next Post: Nie musisz być idealna – wrzuć na luz!

December 13, 2022 - In Artykuły

Related Posts

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.