Nie musisz być idealna – wrzuć na luz!

Wiele kobiet wpada w pułapkę perfekcjonizmu, co zwykle nie prowadzi do niczego dobrego. Każdy z nas ma w swoim otoczeniu osoby, które powinny być zadowolone z życia, bo mają dobrą pracę i wspaniałą rodzinę, a jednak ciągle na coś narzekają i za czymś gonią. Właśnie takim kobietom oraz wszystkim innym, możemy doradzić aby, przestały starać się być idealne zawsze i wszędzie.

Stawiaj sobie realne wymagania

Żyjemy obecnie w bardzo trudnych czasach, gdy ze wszystkich stron, a szczególnie w mediach, jesteśmy atakowane obrazem idealnych wzorców. W prasie czy w Internecie widzimy kobiety o nienagannej sylwetce i pięknej cerze. Pamiętajmy jednak, że prawdziwe życie tak nie wygląda, a te doskonałe panie w magazynach i reklamach to po prostu efekt retuszu i stosowania różnego typu filtrów. Podobnie jest z promowaniem modelu partnerki wielozadaniowej, która radzi sobie na wielu polach. Taka kobieta jest wspaniałą żoną, doskonałą matką, panią domu, jednocześnie robi karierę, podróżuje i realizuje swoje pasje. Pamiętajmy jednak o tym, że nie da się mieć wszystkiego i tak naprawdę nie warto do tego dążyć. Każda z nas jest inna, ma osobiste walory, upodobania, a także pewne ograniczenia. Nie musimy upodabniać się do innych kobiet, a zwłaszcza tych promowanych w mediach. Każda kobieta powinna znaleźć swój własny pomysł na siebie i ocenić co dla niej jest najważniejsze.

Mniej znaczy więcej

W życiu codziennym często okazuje się, że wskazane jest, by z czegoś zrezygnować, bo później w efekcie możemy dużo więcej zyskać. Zwykle nieszczęśliwi są ci, które chcą wykonywać kilka rzeczy jednocześnie. Warto pamiętać o tym, że doba ma tylko 24 godziny. Oczywiście powinien znaleźć się czas na pracę, ale musimy także realizować inne aktywności, w tym zadbać o odpoczynek. Chodzi o to, aby w pewnych sytuacjach nauczyć się odpuszczać. Wiele pań stawia sobie za punkt honoru na przykład urządzenie wystawnych świąt Bożego Narodzenia i wykonanie wszystkiego samodzielnie. Tymczasem można przecież podać trochę mniej potraw, do przygotowań włączyć rodzinę albo po prostu zamówić dania w restauracji. Podobnie jest z dbaniem o porządek w domu. Wiele kobiet bardzo nie lubi sprzątania i trudno jest im znaleźć na to czas. Tutaj również nie trzeba być perfekcyjną ani samodzielną. Wystarczy pewne kluczowe czynności wykonywać regularnie i poświęcać na to codziennie kilkanaście minut. Na szczęście coraz więcej kobiet rozumie, że mają prawo do tego, aby od czasu do czasu zatrudnić pomoc sprzątającą i wcale nie umniejsza im to, jako gospodyniom domowym. Jeśli chodzi o idealny wygląd, to również nie można z tym przesadzać. Kobieta, która ma kilka kilogramów za dużo, nie musi od razu drastycznie się odchudzać. Nie musimy też codziennie chodzić w pełnym makijażu. Nic się nie stanie, gdy na wakacjach nie będziemy miały pomalowanych paznokci. O wygląd dbamy przede wszystkim dla siebie, tak aby czuć się dobrze. 

Jedna droga kariery dla kobiety idealnej nie istnieje

Podobnie rzecz wygląda z pracą zawodową. Pamiętajmy o tym, że nie ma jednego słusznego wzorca kariery zawodowej. Nie każda kobieta musi pracować, jeśli na przykład woli zajmować się dziećmi, dobrze się czuje w domu, a jej partner przystaje na taki układ. Jeśli zaś chodzi o typową karierę, to może ona przybierać bardzo różne formy. Nie wszyscy muszą pracować w korporacji, nieustannie awansować i dążyć do wysokich zarobków. W rozwoju zawodowym bardzo ważne jest, abyśmy robiły to, co lubimy i to, do czego mamy predyspozycje. Nie wszyscy muszą wybierać typowy etat w biurze. Są osoby, które wolno pracować zdalnie, inni wybierają pracę w nocy, a jeszcze inni kilka razy w tygodniu dojeżdżają do odległego miasta, bo właśnie taki zawód ma dla nich na tyle ważne zalety, że są gotowe ponosić takie wyrzeczenie. Poza tym panie niezależnie od tego, jaką karierę wybrały, powinny zawsze pamiętać, że praca to środek do celu, a nie cel sam w sobie. Dbajmy więc o to, aby nie spędzać w niej więcej czasu jak 8 godzin dziennie, bo powyżej tego przedziału jesteśmy po prostu nieefektywni i nie ma to większego sensu.

Share this article:
Previous Post: Jak udekorować choinkę na Święta?

December 13, 2022 - In Artykuły

Next Post: Jak stworzyć plan na życie, który pomoże nam się stale rozwijać?

December 13, 2022 - In Artykuły

Related Posts

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.