Nie pozwól by ktoś traktował Cię jak przystanek autobusowy!

Nie pozwól, aby ktoś traktował Cię jak przystanek autobusowy, na którym czeka, aż na horyzoncie pojawi się ktoś lepszy! W życiu wiele razy możemy się zakochać. W końcu każdy z nas chce kochać i być kochanym, jednak czasem miłość to za mało. Bo co, jeśli osoba, z którą chcemy być, ma cechy czy zachowania, które trudno nam zaakceptować? W takiej sytuacji związek stanie się piekłem pełnym bólu i frustracji. Będzie wypełniony nieudanymi próbami nakłonienia partnera do zmiany lub dostosowania się do tego, czego normalnie byśmy nie zaakceptowali.

Takiej sytuacji nie da się wytrzymać na dłuższą metę. W końcu ta bańka pęknie. Nadejdzie bowiem chwila, w której partner wybuchnie ze złości, że ciągle próbujemy go zmieniać, a nie na tym przecież polega miłość. Albo to my wybuchniemy – przepełnieni frustracją, że pozwoliliśmy przekroczyć nasze granice. Możemy przez to stracić szacunek do samych siebie – co może zakończyć się terapią.

Jak znaleźć idealną osobę?

Musimy być z taką osobą, która ma według nas więcej atrybutów niż wad, a wady w ogólnym rozrachunku jesteśmy w stanie zaakceptować, bo wszyscy mamy wady.

Wszyscy lubimy być doceniani. Nawet jeśli takie zachowanie jest związane z naszym ego, potrzebujemy aprobaty i poczucia, że jesteśmy dla kogoś ważni. Większość z nas lubi to i tego potrzebuje. To całkowicie normalne. Dlatego warto być z kimś, kto będzie czuł się pełen satysfakcji, dumy i będzie naprawdę szczęśliwy, że nas ma. Z kimś, kto będzie chciał się chwalić nami, pokazywać nas i z kimś, kto nie będzie próbował przedstawiać nas inaczej, niż jest w rzeczywistości.

Dlaczego nie warto męczyć się z niewłaściwą osobą?

Jednak bycie z kimś, kto nas umniejsza i wstydzi się nas, jest uwłaczające, bo osoba, która powinna nas bezwarunkowo kochać, odczuwa lęk, wstyd lub obrzydzenie, jeśli chodzi o pokazanie nas światu. Dobrymi i wspaniałymi rzeczami chcemy się chwalić, a nie je chować – taka jest nasza ludzka natura. Dlatego nikt nie może odebrać ci poczucia własnej wartości. Kiedy już wiemy, ile jesteśmy warci, po prostu nie wchodzimy w tego typu relację.

Jeśli jesteśmy w momencie naszego życia, w którym nie wiemy, ile jesteśmy warci, szukamy tego potwierdzenia w oczach innych. A kto jest ważniejszy niż nasz życiowy partner? Ten, który wybrał nas z tych wszystkich ryb w oceanie i tych kwiatów, których jest pół świata – no właśnie. A co, jeśli ten jedyny, ten właśnie, który nas wybrał, wstydzi się nas? Jest to wielka tragedia i coś, co potrafi złamać każde serce, a wszyscy chcemy kochać i być kochani.

Nie warto tracić czasu!

Życie jest zbyt krótkie, by być z osobą, która nas nie ceni i nie jest dumna, że jest akurat z nami. Życie jest za krótkie, by być dla kogoś „planem B” lub przystankiem, na którym ktoś czeka, aż na horyzoncie pojawi się ktoś lepszy. Nie bądźmy z kimś, kto sprawia, że czujemy się źle. Poczujmy się w pełni dobrze sami ze sobą i przyciągniemy ludzi, którzy wzmocnią to uczucie. Nie będziemy potrzebowali szukania aprobaty, szacunku i uznania w oczach drugiej osoby, ponieważ sami będziemy się szanować i będziemy dumni z tego, jacy jesteśmy, co robimy i z tego, kim możemy się stać.

Share this article:
Previous Post: Negatywny wpływ hałasu na nasze zdrowie – profilaktyka

May 31, 2022 - In Artykuły

Next Post: Obligacje skarbowe – czy to ma sens?

May 31, 2022 - In Artykuły

Related Posts

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.