Pieniądze – historia środków płatniczych i sposoby na zarobek

Wokół pieniędzy kręci się cały świat człowieka. Mimo to wiele osób nadal twierdzi, że to nie wszystko i banknoty szczęścia nie dają. Na pewno nie są najważniejsze i być może nie przyniosą pełnej radości i satysfakcji, ale jak żyć bez nich?

Pieniądze, czyli?

Pieniądze krążą anonimowo pomiędzy ludźmi, czyli od osoby do osoby ułatwiając wymianę handlową. Jest to środek wymiany gospodarczej, w którym są wyrażone ceny i wartości wszystkich innych towarów.

Krótka historia monet, pieniędzy papierowych i innych środków płatniczych

W dawnych czasach pieniądz zastępowany był szlachetnym kruszcem, takim jak złoto, srebro, platyna, a nawet miedź, brąz i żelazo. Metale szlachetne gwarantowały trwałość użytkową oraz pewną wartość. Wynalazcami monet byli Fenicjanie. Jednakże wytwarzanie złotych czy srebrnych środków płatniczych było bardzo kosztowne. Dlatego z biegiem lat wynaleziono kwity depozytowe, które w pierwszej wersji były potwierdzeniem pieniądza kruszcowego oddanego złotnikowi. Te pewnego rodzaju dokumenty z biegiem czasu zrodziły następną wersję środków płatniczych – tym razem banknoty papierowe. Dziś dominuje natomiast pieniądz bezgotówkowy – elektroniczny. Ta forma płatnicza polega na zapisie w pamięci komputera rachunków bankowych i wszystkich operacji, które są realizowane za pomocą kart magnetycznych. To wielkie ułatwienie – operacje finansowe można dokonywać nie wychodząc z domu. Jednak nadal niektórzy dopatrywali się tego, że system jest niedokładny i dlatego w celu wyeliminowania wszystkich wad w 2009 roku wynaleziono kryptowalutę Bitcoin. Nie jest ona jeszcze powszechnie znana i stosowana, lecz powoli staje się już w niektórych krajach legalnym środkiem płatniczym.

Gdzie szukać pieniędzy?

Wielu ludzi na całym świecie każdego dnia duma nad tym, gdzie szukać pieniędzy. Wielu twierdzi, że leżą na ulicy, ale nikt nie mówi gdzie. Takie powiedzenie stanowi głównie przenośnię i znaczy, że łatwo zdobyć pieniądze, gdy ma się dobre pomysły i wciela je w życie. Trzeba szukać pracy i właściwych okoliczności, które przyniosą wymierny dochód, a ponadto być zdeterminowanym, wytrwałym i konsekwentnym.

Praca online – czy to dobry pomysł?

W dzisiejszych czasach wielu ludzi zarabia online, nawet nie wychodząc z domu. Niektórzy twierdzą, że nie można w ten sposób uzyskać znacznych dochodów, jednak nie jest to prawdą. To, jak wysoki zarobek uzyskamy, zależy od wielu zmiennych. A mianowicie od tego, jakie mamy predyspozycje, czy jesteśmy nastawieni na rozwój i chłoniemy wiedzę, w jakim obszarze chcielibyśmy pracować i czy w ogóle możliwe będzie tam zatrudnienie?

Jak zarabiać w internecie? Można na przykład:

  • sprzedawać na znanych aukcjach czy poprzez własne sklepy internetowe,
  •  wystawiać na sprzedaż rękodzieło samodzielnie wykonane albo na przykład poddane renowacji stare meble,
  • oferować swoje usługi – korepetycje, przepisywanie tekstów, wypełnianie ankiet, pisanie tekstów preclowych i zapleczy, a także wpisów do katalogów czy artykułów.
  • reklamować swoje stacjonarne usługi – na przykład fryzjer z dojazdem do klienta.

Niektórzy łączą przyjemne z pożytecznym – ktoś, kto lubi pisać, może zarabiać na przykład tworząc teksty. Bardzo modne ostatnio stały się również blogi i videoblogi wystawiane na YouTube. 

W poszukiwaniu pracy liczy się pomysłowość i determinacja, gdyż szczęście sprzyja wytrwałym. Ludzie z inicjatywą mogą rozwinąć swój biznes w każdej dziedzinie. I właśnie dlatego powszechnie się mówi, że pieniądze leżą na ulicy, trzeba tylko je zauważyć i się po nie schylić.

Share this article:
Previous Post: Jak stworzyć plan na życie, który pomoże nam się stale rozwijać?

December 13, 2022 - In Artykuły

Next Post: Te 7 codziennych rytuałów przygotuje Cię na sukces

December 13, 2022 - In Artykuły

Related Posts

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.