Plan dnia – rutyna czy dobra organizacja? Sprawdzamy!

W dobie czasów, w których jest tak wiele rozrywek, ciężko jest o to, by mieć czas zaplanowany dokładnie co do minuty. Trzeba jednak powiedzieć sobie, że porządek w życiu jest czymś bardzo istotnym. Są osoby, które idą zgodnie z regułą „carpe diem”, dla których każdy dzień jest zupełnie inną historią, natomiast miłośnicy porządku idealnie wpisują się w niemieckie powiedzenie „ordnung must sein”, czyli „porządek musi być”. Wzięliśmy sprawę we własne ręce i postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się zaletom i wadom planów dnia.

Dokładnie zaplanowanie swoich obowiązków trzyma w ryzach

Najwięksi bogacze doszli do sukcesu tym, że bardzo ciężko pracowali. Nie chodzi nam o to, że podnosili ogromne ciężary przez wiele godzin dziennie, ale mieli tak zaplanowany dzień, aby maksymalnie go wykorzystać. Oczywiste jest to, że nie każdy musi być kimś takim jak Jeff Besos czy Elon Musk, ale wprowadzenie organizacji czasu do swojego życia może mieć pozytywny skutek. Szczególnie może się przydać osobom roztrzepanym, które mają problem z koncentracją i wybijaniem się z obowiązków poprzez różne drobnostki, jak przeglądanie Internetu czy granie w gry.

Gdybyśmy mieli powiedzieć, jaka największa zaleta wynika z dokładnie zaplanowanego dnia, to na pewno jest to unikanie lenistwa. Jasne jest to, że każdy z nas lubi sobie beztrosko poleżeć, ale czy o to chodzi w życiu, by sobie właśnie tak wypoczywać? Na pewno nie, więc zaplanowanie najważniejszych obowiązków na dany dzień, może wprowadzić porządek. Warto wziąć sobie nawet kartkę i długopis i przygotować najważniejsze rzeczy, które należy wykonać danego dnia i dopisać do nich godziny wykonania zajęcia. Gwarantujemy, że będzie to niezwykle istotne w kształtowaniu charakteru.

Możliwość popadnięcia w rutynę

Nie ma nic gorszego w życiu, aniżeli wpaść w rutynę. Dobrze wiedzą to osoby, które już miały okazję się z nią zmierzyć. Postrzeganie życia poprzez pryzmat wykonania obowiązków bez jakiejkolwiek przyjemności jest ogromnym obciążeniem. Może to sprawić, że każdy dzień będzie nudny i robienie czegokolwiek nie będzie okraszone uśmiechem.

Smutek w życiu przenosi się też na bliskich, którzy mogą przejmować się naszymi troskami. Co zrobić, by tego uniknąć? Przede wszystkim dobrym rozwiązaniem będzie wpisanie w grafik nie tylko tych rzeczy, które koniecznie muszą zostać przez nas zrobione, ale też tych, które wiążą się z przyjemnością. Jeżeli kochacie bieganie, to zaplanujcie je sobie, aby właśnie unikać przekładania go w czasie. Plan dnia nie musi być porządkiem wojskowym, w którym robi się tylko te rzeczy, które są obowiązkowe.

Share this article:
Previous Post: Opryszczka narządów płciowych – częsty problem

May 31, 2022 - In Artykuły

Next Post: Przekonaj się, dlaczego warto pić herbatę rooibos

May 31, 2022 - In Artykuły

Related Posts

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.