Reset dla związku – 5 rzeczy, które mogą odświeżyć związek z długim stażem

Relacje międzyludzkie nie są najprostszą rzeczą, z jaką przychodzi nam się zmierzyć. Każdy z nas ma zupełnie inny charakter i właśnie to warunkuje wszystko, co lubimy, czego nie znosimy, a co jest dla nas obojętne. Może się zdarzyć, że spotkamy w swoim życiu osobę, z którą nie będzie nam po drodze absolutnie w żadnym aspekcie. Z drugiej strony zdecydowana większość z nas spotyka też taką, z którą chcemy dzielić każdą wolną chwilę i prowadzić wspólne życie. Jeśli już uda nam się wejść w dobry i satysfakcjonujący związek, musimy pamiętać o tym, żeby go pielęgnować. Nawet najlepsza relacja potrafi zostać zakłócona rutyną, czy przyzwyczajeniem. Z reguły związki, które trwają naprawdę długo, borykają się z tego rodzaju problemami. Zamiast kończyć znajomość, szukać innej opcji i zaczynać wszystko od samego początku, możemy po prostu postarać się odświeżyć obecny związek i nadać mu ponownie mnóstwa wrażeń i ekscytacji. Jak to zrobić?

Wspólna pasja

Ekscytujące w związkach jest to, że możemy się nawzajem poznawać, uzewnętrzniać swoje mocne i słabe strony, swoje wady i zalety. Kiedy do naszego życia wkrada się rutyna i wszystko, co robimy, przychodzi nam bardzo automatycznie, warto pomyśleć nad nowym wspólnym hobby. Rozpoczęcie nowego sportu, weekendowe wycieczki rowerowe, wspólna miłość do grania na konsoli, czy wyszukiwania co tydzień nowych ciekawych miejsc na kolację może okazać się momentem, w którym zaczniemy poznawać nowe, nigdy nieodkryte cechy osoby, z którą tak długo już jesteśmy. Dzięki temu stanie się ona dla nas atrakcyjna na nowo, wzbudzi naszą ciekawość, a więc poziom ekscytacji również wzrośnie.

Zmiana wyglądu

Nie od dziś wiadomo, że wszystko to, co jest z nami naprawdę długo, staje się dla nas codziennością i czymś, czego w zasadzie nie zauważamy, albo chociażby nie zachwycamy się jego pięknem. Tak samo jest z partnerami. Na samym początku pociąga nas wygląd drugiej osoby, po długim czasie, jednak kiedy każdy z nas ma wciąż tę samą fryzurę, styl ubierania się, czy określone zachowania. Wszystko to staje się częścią naszego życia, na którą w zasadzie przestajemy zwracać uwagę. Pomyślmy więc nawet o delikatnej zmianie fryzury, może poeksperymentujmy z ubraniami, czy zachowaniem w niektórych sytuacjach. Nasza druga połówka na pewno to zauważy i ponownie się nami zainteresuje.

Dbanie o siebie 

Niejednokrotnie będąc już w związku z długim stażem, bierzemy fakt posiadania ukochanej osoby za pewnik i przestajemy przykładać tak dużą wagę do naszego wyglądu. To stąd właśnie wzięły się popularne żarty o tyciu po ślubie, czy zapuszczaniu nieestetycznej brody. Nie wzięło się to jednak znikąd. Ludzie są wzrokowcami i nawet będąc w związku, naturalne jest to, że naszą uwagę zwracają atrakcyjne osoby, które mijamy na chodniku. Bądźmy dla siebie właśnie takimi osobami. Uprawiajmy sport, odżywiajmy się dobrze, a nasza aparycja jedynie na tym zyska. Damy drugiej osobie do zrozumienia, że cały czas staramy się być dla niej atrakcyjni i że nam na niej zależy. Takie niewielkie rzeczy udowadniają, że znaczy ona dla nas naprawdę dużo.

Odpoczynek od siebie

Jeśli od lat spędzamy wspólnie każdą wolną chwilę, to wiadome jest, że z czasem przestaniemy za sobą tęsknić i możemy się przesycić swoją wzajemną obecnością. Brzmi to dość kontrowersyjnie, ponieważ od zawsze króluje przekonanie, że ci, którzy bardzo się kochają, mogą spędzać ze sobą cały czas. Bycie niezależną jednostką w związku jest jednak bardzo ważne. Powinniśmy doceniać obecność drugiej osoby, ale także mieć swoją własną przestrzeń. Wyjdźmy więc czasem jedynie ze swoimi znajomymi, spędźmy weekend osobno, czy zaplanujmy sobie hobby, które będzie tylko nasze. W ten sposób jeszcze bardziej docenimy czas spędzony razem.

Wspólny wyjazd

Jeśli od lat nie byliśmy na żadnych wakacjach, wspólny wyjazd na pewno odświeży naszą relację. Wybierzmy miejsce, w którym żadna ze stron nigdy jeszcze nie była. To pomoże nam zobaczyć naszą drugą połówkę w całkiem nowym otoczeniu i nowej odsłonie. Nie od dziś wiadomo, że podczas wyjazdów związki odżywają. Sama zmiana otoczenia sprawia już, że do naszego życia wdziera się nutka ekscytacji.

Share this article:
Previous Post: Rodzaje (kolory) herbaty i ich opis

May 5, 2022 - In Artykuły

Next Post: Poznaj 6 powodów, dla których olej z czarnuszki to substancja idealna dla dzieci!

May 5, 2022 - In Artykuły

Related Posts

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.