Skuteczne sposoby na worki pod oczami

Zmęczenie, niewyspanie, zła dieta, czy alergia to najczęstsze powody pojawiania się worków pod oczami. Ten defekt skóry negatywnie wpływa na nasz wygląd i samopoczucie. Oczywiście można zamaskować worki pod oczami makijażem, nie rozwiąże to jednak problemu. Nie powinniśmy lekceważyć opuchlizny pod oczami, ponieważ nie jest to tylko problem estetyczny, ale bardzo często również zdrowotny.

Cienie i zasinienia pod oczami mogą pojawić się zarówno u kobiet, jak i mężczyzn i to w każdym wieku. Zdarza się, że pojawiają się nawet u dzieci, co z reguły jest spowodowane problemami zdrowotnymi. W pozbyciu się worków pod oczami pomoże nam zmiana stylu życia na zdrowszy i odpowiednia pielęgnacja. Warto również udać się do lekarza i wykonać podstawowe badania, aby wykluczyć chorobowe podłoże tego problemu. Sprawdź, jak pozbyć się worków pod oczami.

Przyczyny powstawania worków pod oczami

Skóra w okolicy oczu jest niezwykle cienka i delikatna. Zaburzenia krążenia krwi i limfy w tym obszarze twarzy są więc od razu widoczne w postaci ciemnych podkówek pod oczami i opuchlizny. Przyczyny powstawania worków pod oczami mogą być bardzo różne: od prozaicznego niewyspania, czy przemęczenia, po poważniejsze problemy zdrowotne takie jak zaburzenia pracy nerek, alergia, czy inne schorzenia.

Niestety do pojawiania się podkówek pod oczami przyczynia się również w dużym stopniu niezdrowy tryb życia, a przede wszystkim:

  • palenie papierosów,
  • spożywanie nadmiernej ilości soli,
  • duże spożycie cukru,
  • dieta bogata w tłuszcze nasycone,
  • alkohol,
  • niedostateczna ilość snu,
  • spędzanie wielu godzin dziennie przed ekranem komputera, czy telewizora, zwłaszcza w godzinach nocnych,
  • brak aktywności fizycznej.

Te wszystkie czynniki pogarszają funkcjonowanie układu krążenia oraz układu limfatycznego, przyczyniają się również do gromadzenia się w organizmie różnego rodzaju toksyn, co nieuchronnie prowadzi do wielu problemów zdrowotnych oraz estetycznych, między innymi pojawiania się worków pod oczami.

Sposoby na worki pod oczami

Kluczem do pozbycia się opuchlizny pod oczami jest przede wszystkim zmiana trybu życia i odpowiednia pielęgnacja wrażliwej skóry wokół oczu. Zadbajmy o to, by się wysypiać, zwiększmy swoją aktywność fizyczną i wzbogaćmy codzienną dietę w więcej świeżych owoców i warzyw. Unikajmy alkoholu, cukru, nadmiaru soli i dań typu fast food. Warto również zacząć stosować specjalistyczne preparaty do pielęgnacji okolic oczu, które pomogą usprawnić krążenie krwi i limfy w tej okolicy twarzy i uszczelnić naczynka krwionośne. Wybierajmy takie, zawierające wyciągi miłorzębu japońskiego, kwas hialuronowy, arnikę, nagietek, aloes, czy zieloną herbatę. Godne polecenia są również chłodne okłady. Specjalne maseczki na oczy, które schładza się w lodówce, przed nałożeniem są bardzo skuteczne na worki pod oczami. Świetnie sprawdza się również masaż kostką lodu. Wystarczy raz dziennie przez 1-2 minuty delikatnie okrężnymi ruchami masować skórę wokół oczu kostką lodu owiniętą w chusteczkę. Pomocny jest również zwykły wystudzony napar z herbaty. Płatki kosmetyczne moczymy w mocnym naparze z czarnej lub zielonej herbaty i przykładamy na 5 minut na oczy, tak aby zakryć również skórę pod nimi.

Już po tygodniu zdrowszego trybu życia powinniśmy zauważyć widoczną poprawę stanu skóry pod oczami. Jeśli jednak odżywiamy się zdrowo i odpowiednio pielęgnujemy wrażliwe okolice oczu, a mimo to opuchlizna i worki pod oczami utrzymują się u nas przez wiele tygodni, a nawet miesięcy, wówczas powinniśmy bezwzględnie udać się do lekarza. Nie lekceważmy problemu, ponieważ zasinienia pod oczami mogą, świadczyć o wielu problemach zdrowotnych, od anemii poczynając, poprzez alergie, zaburzenia hormonalne, problemy z nerkami lub wątrobą, aż po bardzo poważne choroby takie jak nowotwory. Idźmy więc do lekarza i wykonajmy badania. Jeśli okaże się, że przyczyną worków pod oczami są jakieś problemy zdrowotne, wówczas sytuacja z pewnością ulegnie poprawie, kiedy poddamy się leczeniu.

Share this article:
Previous Post: Sprzątanie po remoncie – jak usunąć plamy z farby i inne trudne zabrudzenia?

May 5, 2022 - In Artykuły

Next Post: Samoprzylepne panele winylowe – czy warto je kupić?

May 5, 2022 - In Artykuły

Related Posts

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.