Zmiana organizacji ruchu na terenie Binkowa

Miasto rozpoczęło trzeci etap przebudowy ulicy Budryka, między ulicą Mioceńską a Kredową. W związku z tym wprowadzono tymczasową organizację ruchu na wspomnianym fragmencie.

Zgodnie z informacją magistratu z Bełchatowa, nowa organizacja zakłada, że ruch w tym obszarze będzie odbywał się od ulicy Goetla przez Kredową do Budryka, natomiast dojazd do ulicy Budryka w przeciwnym kierunku będzie możliwy z ulicy św. Faustyny Kowalskiej. Trzeci etap prac obejmuje wykonanie sieci kanalizacji deszczowej, sanitarnych i wodociągowych. Po ich zakończeniu wykonawca przystąpi do prac drogowych, takich jak układanie warstwy stabilizacji, podbudowy oraz asfaltowania. Następnie przewidziane są prace związane z budową chodników i montażem oświetlenia ulicznego. Jednocześnie na wspomnianym odcinku ulicy Budryka (między ulicą Mioceńską a Kredową) prace prowadzi Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. Planuje ono modernizację sieci ciepłowniczej w tym obszarze.

Przebudowa ulicy Budryka oraz siedmiu sąsiednich ulic na terenie Binkowa jest największą inwestycją drogową realizowaną w naszym mieście. Jej koszt wynosi prawie 24 miliony złotych, z czego blisko 18 milionów złotych pochodzi z dofinansowania z Polskiego Ładu, czyli Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych.

Share this article:
Previous Post: Szkolenie lekarzy w bełchatowskim szpitalu

May 23, 2023 - In

Next Post: Turniej w układaniu kostki Rubika

May 31, 2023 - In

Related Posts