Dni Bełchatowa

Bełchatowskie Dni, największe miejskie plenerowe wydarzenie, przyciągające tłumy mieszkańców i gości od ponad czterdziestu lat, są niezaprzeczalnym hitem.

Koncertowy maraton rozpocznie się w piątek, 23 czerwca. Tego wieczoru na scenie plenerowej przy MCK PGE Gigantach Mocy zabrzmią hip-hopowe dźwięki. Lokalni artyści, dobrze znani miłośnikom tego gatunku muzycznego w Bełchatowie, jak Dawit, Jabol WZG i OSD Familia, rozgrzeją publiczność. Następnie będzie można posłuchać zwycięzcy pierwszego bełchatowskiego przeglądu “Hip hop to the top” – Hope4Street. Gwiazdami wieczoru będą PlanBe i Sitek. PlanBe.

W sobotę i niedzielę (24 i 25 czerwca) zabawa przeniesie się na błonia przy Muzeum Regionalnym, gdzie czekać będzie rodzinna atmosfera. Zaplanowano wiele atrakcji dla najmłodszych, takich jak malowanie buziek, bańki mydlane, mini salon tatuażu, klocki i gry XXL, fotobudka oraz różne gry i zabawy. Na scenie zaprezentują się również dzieci z bełchatowskich przedszkoli oraz grupy działające przy Miejskim Centrum Kultury, takie jak Progress, A’vista, Cantabile, Chór Pasjonata oraz Super Stars z UTW. Wszyscy odwiedzający park Olszewskich będą mieli okazję zobaczyć występy formacji ART STUDIO Marta Kołatek oraz finalistki czwartej edycji programu “The Voice Kids” – Tatiany Kopali. Na zakończenie sobotnich koncertów nadejdzie czas na lekką, przyjemną muzykę. Classic, jedna z najbardziej znanych grup disco polo, działająca od ponad trzydziestu lat, wystąpi na scenie. Ich przeboje, takie jak “Jolka, Jolka”, “Piękną miałaś twarz” czy “Masz w sobie coś”, wciąż są emitowane w stacjach radiowych. Ale to nie koniec muzycznych wrażeń. Na scenie plenerowej pojawią się również Piękni i Młodzi, Magdalena Narożna. Ich piosenki, takie jak “Jak w bajce”, “Coraz bliżej” czy “Czułe słowa”, osiągają miliony wyświetleń na YouTube. Na zakończenie zaprasza się na zabawę z DJ-em, która potrwa do północy.

Trzecia i ostatnia odsłona tegorocznych Dni Bełchatowa rozpocznie się występem Promieni Bełchatowa, po którym na scenę wejdzie Miejska Orkiestra Dęta Bełchatów-Grocholice. Następnie mocniejsze, rockowe dźwięki zawładną sceną, dzięki uczestnikom telewizyjnych talent show: Annie Serafińskiej i Pawłowi Bauerowi oraz zwycięzcom pierwszego bełchatowskiego przeglądu rockowego, czyli formacji Nie Pamiętam. Kolejnym wykonawcą będzie legenda bełchatowskiej sceny muzycznej, Messalina, która ma na swoim koncie płytę “Otwarcie” i kilka singli. Utwory takie jak “Modlitwa Najemnika”, “Stary Wyga” czy “Słońce nasze” znalazły się na listach przebojów różnych rozgłośni radiowych. Gwiazdami 42. Dni Bełchatowa będą TABU oraz IRA. TABU to fenomen polskiej sceny muzycznej, nieustannie koncertujący i gromadzący rzesze fanów. Charakteryzują się energetycznym reggae, mocną sekcją dętą i muzyką o elementach bałkańskich i ska. Ich utwory, takie jak “Jak dobrze Cię widzieć”, “Nie potrzeba nam nic”, “Uciekam” i “Tysiące mil”, są znane nie tylko wiernym fanom zespołu. Ostatnim artystą, który wystąpi przed publicznością, będzie IRA i jej frontman, Artur Gadowski.

Share this article:
Previous Post: Zwiększanie bezpieczeństwa w Bełchatowie

June 22, 2023 - In

Next Post: Początek wakacji

June 26, 2023 - In

Related Posts