Policyjna kontrola autobusów szkolnych

W celu zapewnienia bezpieczeństwa uczniom dojeżdżającym do placówek edukacyjnych oraz uczestniczącym w wycieczkach szkolnych, funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego komendy w Bełchatowie regularnie przeprowadzają kontrole techniczne autokarów i busów.

Inicjatywa ta ma na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa na drogach. W trakcie inspekcji, policjanci weryfikują trzeźwość kierowcy, jego kwalifikacje, ważność licencji przewozowej, dokumenty pojazdu, jego kondycję techniczną oraz obecność wymaganego wyposażenia. Dodatkowo, młodzi pasażerowie kontrolowanych pojazdów mają możliwość zapoznania się z informacjami profilaktycznymi, mającymi na celu zwiększenie ich świadomości odnośnie bezpiecznych zachowań na drodze i podczas transportu.

Policjanci również podkreślają wagę stosowania pasów bezpieczeństwa, gdy autobus jest w nie wyposażony.

Warto dodać, że nie tylko organizatorzy, ale i rodzice mają możliwość zgłoszenia prośby o przeprowadzenie kontroli autobusu. Aby to zrobić, wystarczy zgłosić się telefonicznie pod numerem 47 846 52 52 do Sekretariatu Wydziału Ruchu Drogowego, od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00 – 15:00.

Wybranym miejscem przeprowadzania kontroli autokarów na terenie powiatu bełchatowskiego jest parking przy SPORT HOTELU, zlokalizowanym przy ul. 1 Maja 63.

Share this article:
Previous Post: Tragedia na kąpielisku

August 30, 2023 - In

Next Post: Akcja Twoje światła — Nasze bezpieczeństwo

October 19, 2023 - In

Related Posts