Zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy

W dniu 25 czerwca 2023 roku, po godzinie 20:30, oficer dyżurny policji w Bełchatowie otrzymał powiadomienie dotyczące nietrzeźwego kierowcy. Incydent miał miejsce w miejscowości Krześlow, w gminie Zelów. Osoba zgłaszająca poinformowała, że widziała samochód w rowie, a wewnątrz znajdowały się trzy osoby. Zatrzymała się, aby udzielić pomocy, jednak kierowca oddalił się z miejsca zdarzenia, próbując uniknąć odpowiedzialności za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

W międzyczasie, gdy funkcjonariusze pracowali na miejscu zdarzenia, ustalając dane kierowcy, oficer dyżurny otrzymał kolejne zgłoszenie dotyczące awantury na jednej z posesji w gminie Zelów. Okazało się, że zgłaszająca padła ofiarą agresji 37-letniego mężczyzny, który wcześniej tego dnia przyjechał na jej posesję swoim samochodem marki BMW. Mężczyzna wymachiwał kijem, dobijał się do drzwi mieszkania i groził pokrzywdzonej zabójstwem. Po kilku godzinach agresor ponownie pojawił się przed domem kobiety, tym razem będąc wyraźnie pod wpływem alkoholu. Groził jej śmiercią oraz uderzał w szyby okienne. Ostatecznie użył siekiery, wybijając szyby w dwóch oknach jej domu oraz uszkadzając lusterka dwóch samochodów znajdujących się na jej posesji. Po takim wybuchu agresji oddalił się z miejsca zdarzenia.

Okazało się, że agresorem jest ten sam mężczyzna, który wcześniej wjechał do rowu i uciekł z miejsca zdarzenia. 37-latek został szybko zatrzymany przez policję, gdy wracał po swoje auto, które utknęło w rowie. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego śledczy postawili podejrzanemu zarzuty związane z niszczeniem mienia, groźbami karalnymi oraz kierowaniem pojazdem w stanie nietrzeźwości. Groźby karalne oraz jazda pod wpływem alkoholu są przestępstwami zagrożonymi karą do 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast za zniszczenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. W tym przypadku podejrzany będzie traktowany jako recydywista, co oznacza, że grozi mu surowszy wymiar kary.

Share this article:
Previous Post: Wyścig kolarski w centrum Bełchatowa

June 30, 2023 - In

Next Post: Wybuch gazu w gminie Bełchatów

July 4, 2023 - In

Related Posts