Czy on mnie kocha? Po czym to poznać? Sprawdź!

Miłość – uczucie, które spotyka każdego z nas. Każdy człowiek kiedyś kochał i był kochany, ale jak poznać to, czy kocha, czy nie kocha? Nie jest to proste zadanie, ponieważ każdy człowiek okazuje miłość w różny sposób. Pewne osoby troską, inne tym, że po prostu są. Miłość ma różne oblicza i jest czymś, czego nie da się jednoznacznie zdefiniować. Miłość może mieć też różne formy – można kochać partnera, rodziców, dziecko czy siebie. Każda z tych miłości jest różna. Dziś jednak zajmiemy się miłością między dwojgiem.

Czym jest miłość?

Miłość to uczcie, którego nie da się zdefiniować w prosty sposób. Próbowali zrobić to naukowcy oraz filozofowie. Każda z definicji jednak nie oddaje całego wachlarza emocji, które towarzyszą temu uczuciu. Trzeba zwrócić uwagę również na to, że każdy człowiek odczuwa miłość inaczej, inaczej ją definiuje, a tym samym odbiera. Ogólna definicja miłości mówi o tym, że jest to silne uczucie, połączone z pożądaniem. Tak wygląda miłość dwójki ludzi, którzy się w sobie zakochają.

Miłość a zakochanie

Warto rozróżnić też dwie rzeczy – miłość i zakochanie. Zakochanie jest czymś innym niż miłość. Jednak miłość do drugiej osoby nie może istnieć bez zakochania. Czy on „mnie” kocha – takie pytanie zadaje sobie wiele kobiet, jednak warto zaznaczyć, że na początku relacji to zakochanie bierze górę. Zakochanie nie jest miłością. Zakochanie to emocje, a miłość to uczucia. Jedno poprzedza drugie. Dlatego tak ważne jest to, by rozróżnić miłość od zakochania czy zauroczenia. Na początku czujemy zauroczenie, potem zakochanie, a dopiero po pewnym czasie pojawia się miłość.

Po czym poznać, że on mnie kocha?

Spotykasz się z nim już jakiś czas. Czujesz coś więcej do niego, jednak on nie mówi wprost o swoich uczuciach. Powoduje to, że zaczynasz zastanawiać się nagminnie nad tym, czy on Cię kocha, czy czuje coś więcej do Ciebie. Takie ciągłe zastanawianie się powoduje, że nie masz dystansu. Aby w ogóle móc wyczuć, czy ktoś Cię kocha, potrzebujesz zdystansować się. Nie jest to proste zadanie, kiedy masz w sobie ogrom emocji. Warto spróbować jednak, by móc spojrzeć na relację chociaż trochę z boku. Jeśli ktoś Cię kocha lub coś do Ciebie czuje, to przejawia pewne zachowania. Oto zachowania, które mogą wskazywać na to, że dana osoba Cię kocha.

Interesuje się

To podstawa, bez której nie ma miłości. Jeśli ktoś Cię kocha lub jest zakochany, będzie Ci okazywał zainteresowanie. Będzie się z Tobą kontaktować, spotykać i będzie mieć dla Ciebie czas. Zamiast zadawać sobie pytanie, „czy kocha, czy nie kocha?”, lepiej zdaj sobie pytanie, czy dana osoba się Tobą interesuje i stara się przekroczyć granice cielesności. Jak ktoś coś do Ciebie czuje, to będzie chciał być blisko nie tylko emocjonalnie, ale także fizycznie. Taka osoba będzie chciała spędzać z Tobą czas, będzie w stanie zmienić plany, by się z Tobą spotkać. Przekraczana może być także granica bliskości fizycznej. Najczęściej objawia się to niewielkimi gestami.

Zaprasza Cię do swojego życia

Ten podpunkt jest bardzo ważny, ponieważ osoba zakochana chce, byś poznała jej świat. Taka osoba dzieli się z Tobą swoimi problemami, troskami i radościami. Poznaje Cię ze znajomymi czy rodziną – jest to oznaka tego, że drugiej stronie na Tobie zależy i traktuje Cię poważnie.

Szuka kontaktu

Osoba, która jest zakochana, sama próbuje zainicjować kontakt. Pierwsza napisze, zadzwoni lub zaproponuje spotkanie. Taka osoba po prostu chce spędzić z Tobą czas, bo sprawia jej to radość. Pomaga Ci i Cię wspiera. Ten, kto Cię kocha, jest przy Tobie w trudnych chwilach i daje Ci wsparcie. Może swoje uczucia wyrażać także poprzez pomaganie Ci w drobnych rzeczach. Taka osoba zawsze jest przy Tobie. Osoba, która Cię kocha, jest opiekuńcza i wyrozumiała dla Ciebie. Jeśli widzisz, że ktoś nie ma dla Ciebie czasu, ale masz nadzieję, że to się zmieni – to wierzysz w swoje wyobrażenia, a nie patrzysz na faktyczne zachowania. Bardzo ważne jest to, by właśnie patrzeć na to, jak ktoś się zachowuje. Warto też słuchać swojej intuicji.

Miłość ma bardzo różne oblicza

Niektórzy okazują ją bardzo intensywnie poprzez bliskość. Inni natomiast okazują ją troską czy pomocą. Warto dobrze poznać drugiego człowieka, by móc ocenić, czy coś do nas czuje. Niektóre zachowania możesz odbierać jako przejaw miłości, a tak naprawdę nią nie są. Dlatego tak ważne jest to, by poznać sposób, w jaki druga osoba okazuje miłość. Możesz to zauważyć w relacji z rodziną czy bliskimi jej osobami. Patrz uważnie i wyciągaj wnioski. Czasem jednak najlepszym sposobem jest… rozmowa. To ona da Ci pewność, czy ktoś Cię kocha, czy też nie. Jeśli Ty darzysz drugą osobę tym uczuciem, to powinna ona o tym wiedzieć. Do rozmowy warto się jednak przygotować. Przemyśleć to, co chce się powiedzieć i dostosować to do poziomu relacji. Jeśli znacie się krótko, nie musisz od razu wyznawać miłości – możesz powiedzieć, że bardzo Ci się druga osoba podoba. Jeśli jednak znacie się długo, dużo o sobie wiecie, warto wtedy otworzyć się i powiedzieć, co się czuje. Taka rozmowa rozwieje wszelkie wątpliwości.

Share this article:
Previous Post: Czy metoda OMO zawsze musi wyglądać tak samo i czy należy ją bezwzględnie stosować?

May 31, 2022 - In Artykuły

Next Post: Czy rzucanie palenia po 60 ma jeszcze sens?

May 31, 2022 - In Artykuły

Related Posts

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.